В ОБСЄ назвали епіцентр бойових дій на Донбасі

10 Грудня 2015, 14:53

Епіцентром бойових дій на Донбасі залишається район Донецького аеропорту, важке озброєння, як і раніше, не відведене від лінії зіткнення. Про це повідомив заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Олександр Хуг.

«Військові дії на сході України тривають. Як і раніше, епіцентром залишається територія в районі Донецького аеропорту. Лише з вівторка наші спостерігачі зафіксували там 91 вибух і обстріл», – сказав Хуг на Skype-брифінгу в четвер у Києві.

Замглави місії нагадав, що спостерігачам важко оцінювати, з якого типу озброєння були здійснені залпи, «але вони вже навчилися це робити з урахуванням дистанції, погодних умов і швидкості польоту снарядів».

Він поінформував, що лише у вівторок 6 снарядів були запущені з мінометів калібром 82 мм. «Використання цього типу мінометів, а також іншого озброєння, включаючи міномети калібром 120 мм, танки, артилерію до 100 мм, заборонено, і сторони підписували доповнення до Мінської угоди, що передбачають це. Таке озброєння має бути відведене», – підкреслив заступник голови СММ ОБСЄ.

Хуг повідомив, що 5 грудня спостерігачі зафіксували 12 гаубиць калібром 120 мм в смт Юр'ївка Лутугинського району Луганської області, підконтрольному т.зв. «ЛНР».

Як повідомлялося, в ОБСЄ назвали п’ять причин порушення перемир’я на Донбасі.

Зазначимо, ОБСЄ відкрила дві передових патрульних бази для розміщення спостерігачів на тимчасово окупованій частині Донецької області слідом за відкриттям 9 грудня бази СММ ОБСЄ в Горлівці 10 грудня була відкрита така база й у Дебальцевому.