В ОБСЄ назвали дві найгарячіші точки на Донбасі

8 Грудня 2015, 20:12

Донецьк і Горлівка залишаються гарячими точками на Донбасі. Про це заявив заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг.

"Хотів би розповісти про ситуацію навколо Донецька. Ситуація тут залишається непередбачуваною. Лише за неділю ми зафіксували 181 вибух. Гарячі точки, як і раніше, Донецьк і Горлівка", – сказав Хуг.

За його словами, СММ ОБСЄ запропонувала сторонам погодити процес розмінування території Широкиного.

"Як тільки представники "ДНР" і ЗСУ досягнуть згоди щодо розмінування, ОБСЄ сприятиме. Але сторонам не вдалося дійти до згоди", – сказав Хуг.

Він висловив стурбованість збільшенням кількості обстрілів та кількості військової техніки на Донбасі.

Читайте також: Спостерігачі ОБСЄ порахували танки та інше невідведене озброєння бойовиків

"Нарощується військова присутність, збільшується кількість військової техніки, і це викликає занепокоєння. Ми продовжуватимемо фіксувати такі факти, і це, окрім іншого, має допомогти місцевому населенню зрозуміти, що може становити загрозу їхньому життю", – заявив Хуг, відповідаючи на запитання про ситуацію в селищі Зайцевому в Горлівці, де кількість обстрілів останнім часом зросла.

Він зазначив, що самопроголошена "Донецька народна республіка" досі не надала ОБСЄ списку відведених озброєнь, і повідомив, що є певні труднощі в питанні відведення озброєнь калібром менше ніж 100 мм.

"Згідно з додатком щодо відведення танків та озброєнь меншого калібру, ми побачили певні розбіжності з тим, що нам повідомили сторони і які види озброєнь надходили на місця постійної дислокації. Процес верифікації є тривалим, і у нього немає кінцевої дати", – сказав Хуг.

 

Позначки: