В Оболонському суді заявили про неодноразові зриви засідань у справі “торнадівців”

3 Серпня 2016, 12:36

Обвинувачені у справі колишніх бійців роти МВС "Торнадо", під час розгляду якої 2 серпня сталися сутички під Оболонським райсудом міста Києва, неодноразово зривали судовий розгляд. Про це йдеться у заяві Оболонського райсуду, оприлюдненій у середу, 3 серпня.

Зокрема, у заяві вказано, що за час судових засідань з 24 травня до 29 червня допитали вісім потерпілих.

"19.07.2016, у судове засідання було забезпечено явку потерпілої  для допиту за ч. 2 ст. 153 КК України (зґвалтування), однак судове засідання в черговий раз було зірвано обвинуваченими. Так, у судовому засіданні 19.07.2016 обвинуваченими було порушено порядок судового засідання шляхом обливання прокурорів та інших учасників процесу рідиною бурого кольору, висловлюванням погроз, які містять ненормативну лексику", – йдеться у тексті заяви.

Повідомляється, що аналогічна ситуація повторилася й під час засідання 2 серпня.

"02.08.2016, у судове засідання було повторно забезпечено явку потерпілої  для допиту, однак судове засідання в черговий раз було зірвано обвинуваченими. Так, за вказівкою обвинуваченого Оніщенка Р.І., з метою не допустити допит потерпілої, обвинувачені Ляшук Д.А. та Пламадяла А.М. почали обливати прокурорів, інших учасників процесу та зал суду рідиною бурого кольору. Інші обвинувачені висловлювали погрози, які містять ненормативну лексику", – повідомили у тексті.

Також повідомляється, що обвинувачених Оніщенка та Ляшука за таку поведінку на два наступних засідання видалили із зали суду. Окрім того, в Оболонському суді пояснили, чому засідання тривають у закритому режимі.

"Оболонський районний суд міста Києва вкотре наголошує, що розгляд даного кримінального провадження здійснюється у закритому судовому засіданні, оскільки обвинувачення містить злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості потерпілих. Разом з тим, усі обвинувачені забезпечені професійними захисниками – адвокатами та мають можливість безперешкодно спілкуватися з представниками ЗМІ", – додали у заяві.

Дивіться також: Сутички під будівлею Оболонського районного суду Києва

Нагадаємо, під будівлею Оболонського районного суду Києва, де 2 серпня мало відбутися чергове засідання у справі екс-співробітників роти "Торнадо", сталися сутички між правоохоронцями та активістами, які виступають на підтримку обвинувачених. Під час сутичок застосували газ. За повідомленням голови київської поліції від газу постраждали 27 правоохоронців. Також Андрій Крищенко заперечив, що газ застосувала саме поліція або Нацгвардія. Раніше повідомлялося, що газ застосували правоохоронці.