Марту Дебору Далелв звинуватили в сексуальних стосунках до шлюбу, вживанні алкоголю і неправдивих свідченнях. Поліцейські лише частково взяли до уваги скарги дівчини, яка приїхала в Емірати у відрядження.
"Я прокинулася і зрозуміла, що була згвалтована. Я спустилася в лобі готелю і попросила викликати поліцію. Вони мене запитали, чи впевнена я в тому, що хочу викликати поліцію. Я сказала, що так, звичайно, я б хотіла викликати поліцію, тому що це абсолютно природна реакція у людей у мене на батьківщині", – розповіла вона.
Делалв вказала, що після того, як заявила у поліцію, у неї вилучили паспорт і гроші, а через чотири дні взяли під варту, пред'явивши звинувачення відразу за трьома статтями.
Ще до винесення вироку уряд Норвегії домігся, щоб Далелв звільнили з в'язниці, і з тих пір вона живе під захистом норвезького релігійно-культурного центру Seamans в Дубаї.
Після рішення суду формально вважається, що вона знаходиться в розшуку.
На батьківщині Далелв вирок суду ОАЕ викликав різку критику. Міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде назвала його "ляпасом нашим уявленням про справедливість" і "вельми сумнівним з точки зору прав людини".
З вимогою скасувати вирок щодо Марті Далелв виступив і центр з прав людини,який базується в Лондоні.
Апеляцію суд розгляне лише у вересні. "Ми сподіваємося, зрозуміло, на те, що політичний діалог у результаті виявиться продуктивним. Але зараз ми чекаємо розгляду апеляції, все в рамках закону, так що подивимося, що нас чекає в майбутньому ", – сказала політичний консультант МЗС Норвегії Катрін Раад.
Як відомо, у 2008 році в Дубаї австралійка Алісія Галі провела у в'язниці вісім місяців після скарги в поліцію на трьох своїх колег, які, як вона заявляла, накачали її наркотиками і зґвалтували.
За чинними в Об'єднаних Арабських Еміратах законами, щоб довести факт зґвалтування, необхідне зізнання винуватця або свідчення чотирьох дорослих чоловіків.