В.о. посла США заявив, що метою зустрічі Трампа з Кім Чен Ином є денуклеарізація КНДР

2 Квітня 2018, 17:08

Виконуючий обов'язки посла Сполучених Штатів Америки, тимчасовий повірений у Республіці Корея Марк Неппер заявив, що під час переговорів із КНДР Вашингтон наполягатиме на повній денуклеарізації півострова. Про це повідомляє інформаційне агентство Південної Кореї Yonhap News.

 

"Політика Сполучених Штатів залишається незмінною. Ми бажаємо взаємодії з Північною Кореєю, але головною метою будь-якого діалогу з Пхеньяном буде повна, контрольована і необоротна денуклеарізація Корейського півострова. Це не обговорюється", – зауважив Неппер.

 

За його словами, США "має певні надії" щодо саміту, але при цьому зберігає "реалістичний погляд на речі".

 

Зокрема, коментуючи введення міжнародних санкцій щодо КНДР, тимчасовий повірений наголосив, що мета Вашингтону – "переконати Північ почати значимий діалог" з проблеми денуклеарізації.

 

Нагадаємо, 31 березня  В ООН затвердили нові масштабні санкції проти КНДР. Зазначається, що комітет з санкцій щодо Північної Кореї на прохання США вніс до "чорного списку" 21 судноплавну компанію, в тому числі п’ять китайських, 15 північнокорейських суден і 12 суден інших країн.

 

Нагадаємо, 9 березня речник Білого дому Сара Сандерс заявила, що президент США Дональд Трамп погодився зустрітися з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином. Зустріч може відбутися в травні 2018 року.

 

Як повідомлялося 6 березня, Корейська Народно-Демократична Республіка (КНДР) погодилась призупинити ядерні випробування та почати переговори зі Сполученими Штатами Америки. Так, відповідна заява прозвучала під час переговорів між представниками  Південної Кореї з лідером КНДР  Кім Чен Ином.

 

Додається, що 4 березня адміністрація президента Південної Кореї Мун Чже Іна повідомила, що Сеул має намір відправити делегацію з десяти спецпосланників з дводенним візитом до Північної Кореї, до складу якої мають увійти п`ять високопоставлених чиновників у сфері безпеки, включаючи голову південнокорейської розвідки та радника з національної безпеки. Метою візиту є  пришвидшення діалогу між США та КНДР щодо ядерної зброї.

 

Раніше речник президента Південної Кореї повідомив, що Північна Корея має достатню готовність до перемовин із Сполученими Штатами. Він наголосив, що діалог між США та КНДР повинен відбутися якомога швидше, для покращення відносин між Південною та Північною Кореєю та для фундаментального вирішення проблем півострова.