В НМУ ім. Богомольця зникла документація

26 Вересня 2018, 15:48

Міністерство охорони здоров'я заявляє, що з ректорату Національного університету ім. Богомольця зникли необхідні для нормального функціонування університету документи, що поставило під загрозу здійснення будь-яких платежів, включаючи зарплати, стипендії та комунальні виплати. Про це повідомляє прес-служба міністерства у середу, 26 вересня.

 

Зазначається, що в університеті продовжує роботу комісія, що перевіряє фінансово-господарську діяльність, додержання статуту, контроль за ефективним використанням та збереженням державного майна НМУ за період з 1 жовтня 2015 року по 18 вересня 2018 року. 

 

"Комісія виявила, що у приміщенні ректорату НМУ відсутні документи, які регулюють роботу закладу, – оригінал Статуту університету, оригінал та копії ліцензій на провадження освітньої діяльності, оригінал та копії сертифікатів на акредитацію, правила внутрішнього трудового розпорядку, документація стосовно захисту персональних даних працівників університету, накази про призначення, звільнення, переведення та відпустки, накази про встановлення надбавок та премій співробітникам, бюджетні запити та розрахунки до бюджетних коштів, річний план закупівель, протоколи засідань тендерного комітету – загалом відсутні більше трьох десятків ключових документів. Наразі їх місцезнаходження невідоме. Однак відсутність цієї документації фактично унеможливлює функціонування університету, господарську діяльність, у тому числі освітню", – йдеться у повідомленні.

 

Також у прес-службі додали, що виконувач обов'язків ректора Олександр  Науменко звернувся із заявами про злочин до Національної поліції України щодо зникнення документів.

 

"Через злочинне свавілля екс-керівництва університету фактично уся фінансова діяльність закладу наразі зупинена. Управлінський хаос, спричинений діями представників старої корумпованої системи, призвів також до того, що Державна казначейська служба не приймає картки зі зразками підписів на право підпису фінансових документів. МОЗ України звернувся до Держказнайчейства із необхідними роз’ясненнями, а також попередив відомство про можливе незаконне розпорядження коштами платників податків. Адже наявні також і свідчення про те, що на співробітників Держказначейства чиниться тиск з метою забезпечити платежі за підписом осіб, які звільнені з НМУ", – підкреслили у МОЗ.

 

Нагадаємо, 20 лютого Міністерство охорони здоров'я України відсторонило від роботи ректора Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця (Київ) Катерину Амосову. Однак 2 березня стало відомо, що адміністративний суд Києва поновив на її посаді ректора.

 

2 квітня Міністерство охорони здоров'я України розпорядилося звільнити ректора Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця (Київ) Катерину Амосову.

 

20 вересня Печерський районний суд Києва скасував, визнавши незаконним, наказ міністерства охорони здоров'я про звільнення Катерини Амосової з посади ректорки Національного медуніверситету ім. Богомольця і поновив її на роботі.