Завдяки високому рівню економічного розвитку країни, громадянам Нідерландів необов’язково подвоювати доходи для комфортного життя. Про це пише авторитетне британське видання The Economist.
У статті зазначають, що в середньому серед населення ЄС 8,7% чоловіків та 32,2% жінок працюють неповний робочий день. Разом з тим в Нідерландах ці показники є значно вищими – 26,8% чоловіків і 76,6% жінок в цій країні працюють менше, ніж 36 годин на тиждень.
«Однією з причин є те, що голландські жінки відносно пізно вийшли на ринок праці. Порівняно з іншими країнами, у світових війнах 20-го століття брала участь незначна кількість (голландських – ред.) чоловіків, тож жінки не працювали на заводах так інтенсивно, як це було в Америці і Великобританії. Завдяки багатству країни подвійний дохід часто не потрібний для комфортного життя», – пише The Economist, додавши, що до 1980-х років політики у Нідерландах наголошували на християнських цінностях та необхідності державної допомоги для того, щоб жінки більше залишалися вдома та займалися вихованням дітей.
Разом з тим наприкінці 1980-х років держава усвідомила, що було б вигідно мобілізувати жінок на ринок праці. Однак культурне переконання, що сім'ям, як і раніше, потрібні матері, змусило державу співпрацювати з роботодавцями, щоб забезпечити нові робочі місця на неповний день.
Читайте також: Все менше українців думають про еміграцію і зміну роботи, все більше – про кар’єру військового
«Залишається під питанням, чи неповний робочий день сприяє емансипації. Сьогодні, коли неповний робочий день є нормою, жінки в Нідерландах є суттєво залученими в робочий процес. Тим не менш, в Нідерландах доступ жінок до керівних посад є дещо ускладненим», – йдеться у публікації.
Уряд Нідерландів планує до наступного року врівноважити ситуацію – щоб 30% керівних посад займали жінки. Однак наразі цей показник не перевищує 6%.
«Разом з тим не всіІ не всі голландці задоволені своїм становищем: до фінансової кризи менше 10% працівників з неповним робочим днем хотіли повної зайнятості. Тепер їх кількість зросла до майже 25%. Цей відсоток є нижчим, ніж в інших країнах ЄС, але він свідчить про стрімке зростання», – резюмує видання.
Читайте також: Лише 46% німців є власниками житла, решта обирають оренду – The Economist