За його словами, станом на 1 лютого 2012 року валютні банківські вклади фізичних осіб (у доларовому еквіваленті) в Україні становлять $18,8 млрд, а обсяг готівкової валюти поза банками – ще більше.
«Ці кошти повинні працювати на благо економіки України, і валютні ОВДП здатні привабити значну їх частину», – зауважив він і додав, що «випуск валютних ОВДП дасть змогу залучити значні кошти в економіку України, зменшити вартість валютних запозичень, позитивно вплине на платіжний баланс та сприятиме розвитку всього фондового ринку України».
«Наразі Національний банк України спостерігає значний інтерес з боку населення до цього інструменту і веде діалог з Мінфіном для спрощення процедури інвестування у валютні ОВДП для фізичних осіб», – сказав Дубихвіст.
За даними НБУ, з початку 2012 року надходження від розміщення на первинних аукціонах ОВДП, номінованих в іноземній валюті, становили $279 млн. Середньозважена дохідність валютних ОВДП становить 9,27% річних і є вищою порівняно з валютними депозитами.
В Нацбанку нагадують, що сьогодні купувати валютні ОВДП можуть як юридичні, так і фізичні особи, а у разі потреби валютні ОВДП можуть виступити і як застава за кредитом. Фізичні особи звільнені від сплати податку з відсотків, що нараховуються на валютні ОВДП, а на весь випуск валютних ОВДП діє повна стовідсоткова державна гарантія.
Як повідомлялось, у грудні 2011 року набув чинності Закон «Про внесення змін до статті 10 закону України» Про цінні папери та фондовий ринок «, що передбачає дозвіл випуску облігацій внутрішньої державної позики в іноземній валюті.
Нагадаємо, на початку 2007 року, обсяг випущених облігацій не перевищував 7,5 млрд грн, на початку 2008-го – 9,1 млрд грн, а в 2009–2011-му процес поставили на промислову основу: на початок періодів в обігу перебувало ОВДП відповідно на 30 млрд і на понад 130 млрд грн. Зараз із емітованих держоблігацій складається величезна піраміда.
Читайте також: Україна продовжує нарощувати зовнішні борги