В НАТО назвали неприпустимими погрози Росії членам альянсу

3 Березня 2018, 12:25

В Організації Північноатлантичного договору наголосили, що заяви президента Росії Владіміра Путіна із залякуванням партнерів по Альянсу є неприйнятними та непродуктивними. Про це йдеться у коментарі речника НАТО Оани Лунгеску.

 

«Російські заяви, які погрожують, що Альянс може бути мішенню, є неприйнятними і непродуктивними. Як ми неодноразово заявляли, протиракетна оборона Альянсу не розроблена і не спрямована проти Росії. Наша система захищає від балістичних ракет за межами євроатлантичного регіону», – заявила вона.

 

Лунгеску підкреслила, що НАТО є оборонним союзом, який готовий захищати всіх членів від будь-якої загрози. «Ми не хочемо нової «холодної війни» чи нової гонки озброєнь. Всі союзники підтримують угоди про контроль над озброєннями, які створюють довіру і впевненість на благо всіх. Ми продовжуємо працювати над підвищенням військової передбачуваності та прозорості, у тому числі, включаючи Раду НАТО – Росія. Ми також намагаємось модернізувати Віденський документ ОБСЄ», – підкреслила речник НАТО.

 

Вона також зазначила, що «у відповідь на агресивні дії Росії в Україні та її подальше військове нарощування від Баренцева моря до Середземномор'я НАТО здійснює двосторонній підхід до Росії: стримування та захист у поєднанні із змістовним діалогом».

 

Нагадаємо, речниця МЗС України Мар'яна Беца у рамках послання президента РФ Владіміра Путіна до Федеральних зборів заявила, що Росія погрожує ядерними ударами.

 

 

Так, 1 березня Владімір  Путін оголосив послання до Федеральних зборів РФ. Він заявив, що Російська Федерація створила новітню зброю, зокрема крилату ракету з надпотужною ядерною установкою, невразливу для ПРО і ППО, підводний безпілотник, новітню лазерну зброю.

 

Своєю чергою міністерство оборони США повідомило, що не здивоване заявами президента Росії Владіміра Путіна щодо нової ядерної зброї та наголосило, що американські військові готові захищати свою країну.