В МЗС України відреагували на постанову Слідкому РФ щодо «обвинувачення» Марківа

23 Грудня 2020, 18:25

У Міністерстві закордонних справ України заявили, що Росія підмінює правоохоронні функції виконанням політичних замовлень. Про це у середу, 23 грудня, йдеться у коментарі речника МЗС.

 

"Вважаємо, що постанова Слідчого комітету РФ щодо висунення "обвинувачення" військовослужбовцю Національної гвардії України Віталію Марківу у вбивстві та оголошення його у міжнародний розшук є нікчемною", – заявили у МЗС.

 

У міністерстві підкреслили, що Слідком Росії вкотре вдається до підміни правоохоронних функцій виконанням політичних замовлень, і додали, що це стосується і питання використання Інтерполу для політично вмотивованих переслідувань.

 

"Міністерство закордонних справ України в повній мірі виконає свої функції і забезпечить захист прав та інтересів громадян України", – запевнили в МЗС.

 

Як повідомлялося, 23 грудня у Росії висунули обвинувачення у вбивстві військовослужбовцю Національної гвардії України Віталію Марківу.

 

Нагадаємо, 2017 року в Італії Марківа заарештували за підозрою у вбивстві італійського фоторепортера Андреа Роккеллі та його російського напарника Андрія Миронова поблизу міста Слов'янськ Донецької області. У 2019 році суд присяжних міста Павія засудив Марківа до 24 років позбавлення волі за співучасть в убивстві Роккеллі та Миронова. 3 листопада 2020 року Апеляційний суд у Мілані виправдав  Марківа.

 

11 грудня Басманний суд Москви санкціонував заочний арешт українського військового Віталія Марківа.