В МЗС повідомили про строки апеляції нацгвардійця Марківа

12 Липня 2019, 19:19

Міністерство закордонних справ України повідомило, що буде продовжувати консульсько-правовий захист українського колишнього нагвардійця Віталія Марківа. Про це заявила речниця МЗС Катерина Зеленко. 

 

Зокрема, вона зазначила, що консул України підтримує звязок з адвокатом та перебував на всіх судових засіданнях.

 

"МЗС забезпечило весь комплекс заходів консульського захисту Віталія Марківа з часу його затримання на етапі досудового слідства та під час судового розгляду справи. Ми зі свого боку забезпечуємо консульсько-правовий супровід. Консул підтримує зв'язок з адвокатом, консул перебував на всіх судових засіданнях і здійснював нагляд над тим, щоб всі права пана Марківа під час судового розгляду були дотримані. Ми і надалі під час оскарження рішення суду будемо забезпечувати консульський захист громадянина України Марківа", – наголосила Зеленко. 

 

Водночас вона додала, що наразі адвокат Марківа готуватиме апеляцію. 

 

"Процедура передбачає, що впродовж 90 днів суд має надати аргументи з мотивацією адвокату. За результатами аналізу мотивації адвокат може подавати апеляцію протягом місяця. Апеляція буде подаватись до Апеляційного суду міста Мілан. Виходить, що оскарження рішення може бути і швидше. Все залежить від того, як надійде цей документ від суду", – підкреслила речниця.

 

Нагадаємо, що Італійський суд 12 липня оголосив вирок нацгвардійцю Віталію Марківу – українця засудили до 24 років ув'язнення.

 

Як повідомлялось, 6 липня 2018 року в Італії  розпочався судовий процес у справі нацгвардійця Марківа.

 

20 березня того самого року міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков і посол Італії в Україні Давіде ла Чечілія під час зустрічі розглянули можливості розширення співпраці між двома країнами, а також обговорили ситуацію навколо Марківа.

 

 

У липні 2017 року повідомлялося, що в Італії заарештували українського військового Віталія Марківа за підозрою у вбивстві італійського фоторепортера Андреа Роккеллі та його російського напарника Андрія Миронова  поблизу міста Слов'янськ Донецької області. 

 

Генеральна прокуратура України стверджує, що Марків не міг цього зробити, бо на озброєнні Національної гвардії, в лавах якої служить Марків, тоді взагалі не було мінометів. Також у ГПУ нагадали, що на той час згадану територію не контролювала українська влада і що Роккеллі перебував у зоні бойових дій без належного узгодження з владою України.