Про це на брифінгу заявив директор Департаменту управління рятувальними силами МНС України Григорій Марченко, відповідаючи на запитання журналістів, чи зможуть українські АЕС витримати землетрус, побідний до японського.
За словами Марченка, додаткові заходи безпеки на АЕС були встановлені за рекомендаціями МАГАТЕ вже після Чорнобильської аварії. Подібних систем на АЕС немає не лише в Японії, а й у багатьох країнах Європи.
"Є ще один додатковий захід безпеки – в Україні є незалежна інспекція, що перевіряє атомні електростанції. Інспектори, що стежать за роботою АЕС, не підпорядковані адміністраціям станцій. Тому є всі підстави говорити про те, що на наших атомних електростанціях є найбільший комплекс заходів із попередження надзвичайних ситуацій."
Директор Департаменту цивільного захисту МНС Василь Квашук додав, що Україна загалом є територією сейсмобезпечною і тут не може відбутися таких потужних землетрусів, як в Японії.
"Найбільш небезпечними є території, де проходять Карпатські та Кримські гори. Це молоді гори і тут можливий максимальний землетрус у 8 балів. На території Києва найбільше коливання земної кори, що може статися – це 6 балів. Відповідно, усі будівлі зведені з урахуванням цього параметру. 6 балів – це розрахунок потужності землетрусу, що може статися раз на тисячу років", – пояснив Квашук.
Раніше у Держаному комітеті ядерного регулювання заявили, що українські АЕС розраховані лише на 6-бальний землетрус, оскільки сильнішого на території України не було.
Україна, як і країни Євросоюзу, планує провести стрес-тести на своїх атомних електростанціях. Додаткові перевірки в Україні мають почати влітку. Як заявив президент Віктор Янукович, в Україні немає альтернативи ядерній енергетиці.