В Мін’юсті анонсували новий позов в міжнародний суд ООН в Гаазі щодо російської агресії

27 Серпня 2016, 20:23

Україна підготувала черговий міждержавний позов проти Росії через агресію на Донбасі та анексію Криму – в міжнародний суд ООН в Гаазі. Про це заявив міністр юстиції Павло Петренко.

Він зазначив, що позов був підготовлений спільно з МЗС. Іншої конкретики Петренко уникнув.

"Є ще окрема справа, яка зараз вже на підході, і ми спільно з МЗС її готуємо до міжнародного суду ООН. Я не хочу розказувати деталей, скоро ви про неї дізнаєтесь", – заявив міністр.

Крім того, він наголосив, що Україна вже подала в суд Гааги позови проти Росії і щодо анексії Криму і щодо окупації Донбасу.

"І один, і другий позов поданий (по Донбасу і Криму, – ред.), і не тільки в Гаагу. У нас декілька міждержавних позовів до Європейського суду по правам людини – їх уже п’ять. В Міжнародний кримінальний суд подана заява України і по подіям на Майдані, і з приводу подій на Донбасі і в Криму. Також ми допомагаємо простим українцям, які потерпіли від окупації Донбасу та анексії Криму, готувати індивідуальні позови – їх понад 2 тис. було подано до Європейського суду", – каже Петренко.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що Ощадбанк звернувся до Міжнародного арбітражу у Гаазі з позовом проти Росії щодо відшкодування збитків, завданих банку внаслідок анексії Криму.