В КНДР запровадять власний часовий пояс, щоб позбутися впливу «японських імперіалістів»

7 Серпня 2015, 10:15

Влада Північної Кореї вирішила змінити часовий пояс , щоб продемонструвати своє звільнення від панування Японії після закінчення Другої світової війни. Про це 7 серпня повідомили міжнародні ЗМІ з посиланням на північнокорейські державні медіа.

Як повідомляється, наразі Північна Корея перебуває в одній часовій зоні з Південною Кореєю і Японією, випереджуючи час за Гринвічем на 9 годин. Однак з 15 серпня усі годинники країни переведуть на 30 хвилин назад.

За повідомленням державного інформагентства КНДР KCNA, «злі японські імперіалісти» під час окупації змінили час, «позбавивши Корею навіть стандартного часу».

Як повідомляється, до в 1910 року, коли Японія колонізувала Корейський півострів дійсно випереджав час за Гринвічем на 8,5 годин.

Разом з тим Південна Корея заявила, що цей крок може викликати незручності для промислового підприємства «Кесон», яким управляють одночасно дві країни.

Як відомо, наразі немає міжнародної служби, який затверджувала б зміни країнами часового поясу.

У 2011 році Самоа змінили часовий пояс, втративши один день, щоб полегшити спілкування з сусідніми Австралією та Новою Зеландією.

Крім того, Північна Кореяє  не єдиною країною, яка створила свій унікальний часовий пояс.У 2007 році у Венесуелі вирішили перевести годинники на півгодини назад після того, як президент Уго Чавес захотів «більш справедливого розподілу світанку» для громадян.

Венесуела наразі є єдиною країною, яка відстає від Гринвіча на 4,5 години.

Нагадаємо, раніше на Львівщині пропонували запровадити власний часовий пояс.