В Ізраїлі з подивом відреагували на рішення Путіна покинути Сирію

16 Березня 2016, 11:32

Рішення російського президента Володимира Путіна про виведення військ з Сирії стало несподіваним сюрпризом для Ізраїлю. Із такою оцінкою виступив у вівторок начальник генштабу Армії оборони Ізраїлю генерал-лейтенант Гаді Айзенкот.

Виступаючи перед депутатами комісії кнесету у закордонних справах і оборони, Айзенкот зізнався, що останні рішення Москви в сирійському конфлікті не до кінця зрозумілі.

«У вересні минулого року наша розвідка мала у своєму розпорядженні дані, які вказували на можливе військове втручання Москви в сирійський конфлікт, – заявив ізраїльський генерал. – Тоді це допомогло нам добре підготуватися, чого не можна сказати про останнє рішення Москви. Воно стало для нас повною несподіванкою».

Відповідь на питання про те, що ж насправді змусило Путіна покинути Сирію, в Ізраїлі сподіваються отримати вже в найближчу добу.

Так збілося, що у вівторок увечері в Москву прибув президент Ізраїлю Реувен Рівлін.

І хоча візит був запланований заздалегідь, а президентська посада в Ізраїлі носить більш символічний характер (главою виконавчої влади в країні є прем'єр-міністр), від Рівлін, проте, чекають важливих подробиць.

Як повідомлялося, 15 березня перша група російських літаків вилетіла з авіабази Хмеймім в Сирії в пункти постійної дислокації на території РФ. 

Нагадаємо, 14 березня увечері російський президент Владімір Путін підписав указ про виведення основної частини російських військ із Сирії.