Ізраїльський історик Ефраїм Зурофф зявив, що Дем`янюк принаймні скінчив життя «винним». «Я волів би, щоб він помер ув’язниці, де мав бути, але цього не відбулось», – заявив Зурофф.
Глава центру Візенталя в Ізраїлі похвалив «завзятість прокурорів США та Німеччини, які домоглися того, що Дем`янюк скінчив життя як вина людина». На його думку справа Демянюка може служити прецедентом, «який може збільшити число засуджених за військові нацистські злочини в Німеччині».
Історик Том Сегев написав у провідній ізраїльській газеті Haaretz, що випадок Дем`янюка як жоден інший показав «нездатність ліберальної системи правосуддя гідно засудити нацистів та їх посібників». За його словами, ізраїльська система правосуддя, яка дотримується строгих принципів,була змушена дати йому піти, хоча його вина була очевидна.
У свою чергу син Дем`янюка вважає, що батько був «жертвою радянської та німецької жорстокості» з дитинства і до смерті. Він також додав, що історія покаже, що Німеччина «ганебно поводилася з ним як з цапом-відбувайлом, щоб зробити безпомічного українського військовополоненого відповідальним за злочини нацистської Німеччини».
Нагадаємо, у 2011 році Дем'янюк був засуджений у Німеччині до п'яти років в'язниці. Однак тоді судові влада дозволила йому залишитися на волі до завершення розгляду апеляції по його справі. Дем'янюк був визнаний винним у співучасті в масових розправах над в'язнями концтабору Собібор, який знаходився на території Польщі.
У суботу у віці 91-го року він помер у будинку пристарілих в Баварії.