В Івано-Франківську відкрили перший у світі пам’ятник пластунам

12 Квітня 2012, 17:14

Як наголосив голова обласної ради, пластовий сеньйор Олександр Сич, у світі багато пам’ятників скаутам, та не було окремого українській національній організації «Пласт».

В Україні є пам’ятники визначним пластунам, які проявили свою звитягу – Степанові Бандері, Роману Шухевичу, Вітовському, чи комусь з інших видатних діячів української історії, – зазначив Сич, –  та не було такого, «який би увіковічнив всіх пластунів».

«Провід організації українських націоналістів творили сини священиків і вихованці «Пласту», і це є дуже символічним як для самого «Пласту», так і загалом для українського суспільства», – заявив Сич.

Він також висловив думку, що «наша держава буде українською тоді, коли Президентом України стане вихованець «Пласту».

У відкритті і освяченні пам’ятника взяли участь представники духовенства, влади, пластуни різного віку.

Саме пластуни зібрали на пам’ятник 50 тисяч гривень. Ще 60 тисяч гривень виділили з міського бюджету.

Пам’ятник (скульптор Володимир Довбенюк) встановлено в центрі міста, він невеликий, зображає юного пластуна у строях 20 років минулого століття, який тримає в руці орла і переходить колодою між двома скелями.

За словами керівника Івано-Франківської станиці «Пласту» Тереса Зеня, ідея саме такого пам’ятника належить онукові Степана Бандери, який два роки тому в інтерв’ю одній з місцевих газет сказав, що Степан Бандера хотів би мати скромний пам’ятник в оточенні одинадцяти хлопців з його пластового куреня. «Це пам’ятник цілому поколінню, яке поклало життя за українську державність», – сказав Тарас Зень.

В Івано-Франківському центрі патріотичного виховання імені Степана Бандери розгорнута виставка, присвячена 100-річчю «Пласту».

Фото: Фirtka.if.ua