В Івано-Франківську відкрили пам’ятник Євгену Коновальцю

21 Жовтня 2012, 18:03

Пам’ятник освятили священики на чолі із владикою УГКЦ Софроном Мудрим.

Учасники заходу поклали вінки і квіти до монумента. На урочистому віче виступили голова обласної ради Олександр Сич, голова Братства ОУН-УПА Карпатського краю Фотій Володимирський, міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус, земляки Коновальця зі Львіщини.

Пам'ятник зроблено у вигляді бронзового погруддя Коновальця у військовій формі, що підноситься на гранітній колоні загальною висотою більше 3 м. Внизу на постаменті напис "Євген Коновалець (1891-1938)". Скульптор – Ігор Семак.

Загальна вартість проекту разом з благоустроєм скверу – близько 350 тис грн, з них 136 тис грн – особисті кошти депутатів Івано-Франківської міськради.

Нагадаємо, 14 червня 2011 року в Івано-Франківську освятили місце на розі вулиць Коновальця та Січових стрільців, де планували встановити пам'ятник Коновальцю. Але потім архітектори визнали це місце невідповідним для пам'ятника і запропонували його встановити в сквері на розі вулиць Коновальця – Військової.

Спорудження пам'ятника Коновальцю ініціювало громадське об'єднання "Національний вибір".

У квітні цього року, у день 100-річчя від складання першої пластової присяги в Івано-Франківську урочисто відкрили і освятили перший у світі пам’ятник "Пластунам, які не зламали своїх присяг".