В Івано-Франківську презентували “читацький путівник для дітей старшого шкільного та молодшого студентського віку”

20 Квітня 2012, 14:50

Ця книга – збірка текстів про зарубіжних філософів і письменників, які впродовж десяти років друкувалися в різних періодичних виданнях, але вперше вийшли під однією обкладинкою.

До «своїх серед чужих» автор зараховує таких важливих літераторів, як Франц Кафка, Чеслав Мілош, Богуміл Грабал, Ерих Марія Ремарк, Кристіне Нестлінґер, Джером Селінджер, але читачі також можуть більше дізнатися й про таких маловідомих, проте вартих уваги письменників, як Ян Гімільсбах, Марек Гласко чи Анджей Бобковський.

Автор розподілив книгу на 6 розділів. Перший розділ «путівника» присвячений духовним орієнтирам: філософам й таким людям, як Іван Павло ІІ чи Єжи Ґєдройць. Наступні 5 розділів – літературні – сформовано за географічним принципом: «Близький світ», «Старий світ», «Дитячий світ», «Далекий світ» та «Інший світ».

«Ця книжка Бойченка мені подобається набагато більше, ніж всі інші. Може тому, що вона є страшенно чесна у своїй літературній ролі. Ми часто говоримо про те, що книжки є відображенням реальності, спробою «застигання часу», але якось соромимося нагадувати собі, що книжка передовсім є продовженням інших книжок. І що насправді світ книжок і є літературою. Це є діалог людей, які у різні часи у різних місцях, різними мовами, з різним настроєм і думками пишуть книжки. Найкраще пережиття книжки, це коли вона стає особистою внутрішньою пригодою. Сашко зумів намалювати портрети своїх пригод з книжками», – відзначив Тарас Прохасько.

За словами Олександра Бойченка, його книжка «може стати у пригоді тим, хто вже навчився читати, але ще вчиться розуміти прочитане».

Ті, що прийшли на презентацію, серед іншого дізналися, чим подібна сучасна Україна до Норвегії у ХІХ столітті, хто такий «маленький Міколаєк» і яке почуття гумору було в Івана Павла ІІ.

Позначки:

читати ще