Буккросінг – вільний рух книг, організований за спеціальними правилами. Учасники руху залишають книги зі спеціальними позначками у заздалегідь обумовлених і вказаних через сайти буккросерів місцях, щоб охочі буккросери-мисливці могли ці книги знайти, прочитати і, зафіксувавши у самій книзі та на сайті історію її пересування, знову «відпустити» у подорож.
«Буккросінг вважається молодіжним рухом, адже він потребує певного азарту, активності. Молодь також більше читає, а буккросінг – це спосіб, щоб поділитись прочитаним, «звільнити» книги і звільнитись від зайвих, хоч і цікавих, книг. Переважно це сучасна проза, романи, що не перечитуються по кілька разів», – відзначив арт-менеджер Книгарні «Є» Євгеній Філатов.
«Молодіжна субкультура – це завжди субкультура комунікаційна. Молодь хоче нових вражень, нових знайомств, і ця можливість комунікацій може відбуватись й у форматі книжковому, напевно, на це і розраховано буккросінг. Будь-який рух розпочинається ентузіастами, продовжується в комерційній сфері і, як завжди, його ховають політики. В книжки вкладають рекламки, стадія буккросінгу як «безкорисливого руху» в Європі вже завершилась», – відзначив письменник Володимир Єшкілєв.
У свою чергу письменник Василь Карп’юк відзначив, що «в Україні немає підвалин для буккросінгу, немає культури массового читання». «Є люди, які читають багато, але вони поки що не бажають «відпускати» свої книжки», – додав він.
Популяризація буккросінгу – справа, яка є посильною і цікавою для івано-франківської молоді. «Живий буккросінг» відбудеться 10 жовтня о 18:00 в Книгарні «Є», де любителі книг обмінюватимуться між собою прочитаним.