У суботу, 25 березня, в Італії відбувається урочисте засідання, присвячене 60-річчю Римського договору.
До Капітолійського пагорбу в Римі прибули лідери держав і урядів 27 країн Європейського союзу. Їх привітав голова Євроради Дональд Туск, прем'єр-міністр Італії Паоло Джентілоні і голова головуючого в Раді ЄС уряду Мальти Джозеф Мускат.
У залі Гораціїв і Куріаціїв, де в 1957 році був підписаний Римський договір про вільне пересування людей, товарів, послуг і капіталу, розпочалося ювілейне засідання Європейської Ради без участі Великої Британії, яка виходить з ЄС.
- Читайте також: Переломний момент. За майже 60 років свого існування Євросоюз рідко стикався з більшими викликами чи сум’яттям, ніж нині
Європейські лідери на зустрічі обмінюються думками про стан Європейського союзу і майбутнє процесу інтеграції.
Лідери 27 держав Європейського Союзу, зокрема і Польщі, вже підписали спільну декларацію, яка визначає майбутнє Європейського Союзу.
«Працюватимемо спільно, залежно від потреб та на різних швидкостях, одночасно йдучи у тому самому напрямку. Євросоюз – нероздільний та неподільний», – наголошується у Римській декларації.
Нагадаємо, Римські договори – це два основоположні євроінтеграційні договори, підписані в Римі 25 березня 1957 року: Договір про заснування Європейської економічної спільноти і Договір про заснування Європейської спільноти з атомної енергії. Договори підписали країни-засновниці – Бельгія, Італія, Люксембурґ, Нідерланди, Федеративна Республіка Німеччина та Франція.
Як повідомлялося, Європейський парламент запланував дебати щодо надання безвізового режиму Україні на 5 квітня, а наступного дня відбудеться голосування.