В іспанській Каталонії на дострокових парламентських виборах перемогли націоналісти

Акценти
26 Листопада 2012, 07:11

Вперше правляча в Каталонії націоналістична коаліція "Конвергенція і союз", а також ряд інших політичних партій пішли на вибори під сепаратистськими гаслами, розраховуючи, що каталонці підтримають ідею проведення референдуму про вихід автономії зі складу Іспанії. 

За результатами виборів, "Конвергенція і союз" Каталонії не змогла отримати абсолютної більшості в регіональному парламенті, який складається з 135 місць.

Більше того – коаліція втратила 12 мандатів: якщо раніше її представляли 62 депутати, то тепер їх число скоротилося до 50, що відповідає 30,5% голосів.

Ліві республіканці Каталонії отримали 21 місце, тим самим подвоївши кількість своїх мандатів, завдяки 13,6 % голосів.

 Іспанська соціалістична робоча партія отримала 20 місць – 14,4 %, Народна партія – 19 мандатів, заручившись підтримкою 13 % виборців.

 "Об'єднані ліві" – "Зелені" отримали 13 крісел, набравши  9,9 %.Партія "Громадяни" потроїла свою присутність в законодавчій асамблеї, отримавши 9 місць з 7,6 %.

Крім того до парламенту увійшли три представники "Кандидатів народної єдності" з 3,4%.

Явка на виборах склала 69,4 %, що є рекордним показником для Каталонії за всі  роки після падіння режиму Франко. 

Читайте також: Барса сепаратизму

Як повідомлялось, рішення про проведення дострокових виборів до парламенту Каталонії було оголошено у вересні після того, як іспанський прем'єр Маріано Рахой відкинув пропозицію глави уряду Каталонії Артура Маса надати регіону податкову незалежність.

Причиною різкого зростання сепаратистських настроїв Каталонії стали проблеми в економіці, на тлі фінансової та економічної кризи в Іспанії. Прихильники відокремлення Каталонії від Іспанії вважають, що економічно розвинений регіон, який вносить до 20% у ВВП до бюджету королівства, утримує всю Іспанію.

89