В Іспанії заявили, що Мадрид збереже управління над Каталонією, якщо переоберуть Пучдемона

15 Січня 2018, 14:42

Прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой заявив, що Мадрид продовжить пряме управління над Каталонією, якщо Карлеса Пучдемон переоберуть главою уряду. Про це передає El Pais.

 

При цьому Рахой визнав, що Народна партія наробила помилок у Каталонії, однак стверджує, що уряду, завдяки активації 155 статті Конституції країни вдалося зупинити незаконне проголошення незалежності автономії.

 

"Ми, як партія (Народна партія) зробили помилки, ми визнаємо їх, і ми повинні зробити з них висновки", — зауважив він під час зібрання партії 15 січня.

 

За словами Рахоя, пряме управління над Каталонією буде залишатися в силі до тих пір, поки наступний глава уряду не вступить на посаду.

 

"Реакція влади призвела до ситуації, яка виявилася доброю для Іспанії, хоча, можливо, вона не була такою для Народної партії", – додав він.

 

Однак цього не трапиться в разі переобрання лідера партії "Разом за Каталонію" Карлеса Пучдемона, який з жовтня минулого року перебуває у Брюсселі через відкриті проти нього кримінальні справи в Іспанії.

 

Як повідомлялось, у Каталонії новий регіональний парламент вирішив переобрати Карлеса Пучдемона на посаду президента Женералітету в кінці січня. 

 

Нагадаємо, 27 жовтня парламент Каталонії ухвалив резолюцію про незалежність від Іспанії. Згодом, сенат Іспанії проголосував за активацію статті 155 Конституції країни, яка призупиняє автономію Каталонії та передбачає введення прямого управління в регіон. За активацію статті 155 Конституції проголосували 214 депутатів.

 

21 грудня в Каталонії пройшли позачергові вибори в регіональний парламент, у яких за місця в 135-місцевому законодавчому органі іспанського регіону боротимуться шість основних політичних партій. За результатами підрахунку голосів перемогу здобили три партії, що виступають за незалежність автономії.