В Іспанії домовилися про внесення змін до Конституції для виходу з кризи з Каталонією

13 Жовтня 2017, 23:57

Урядовці Іспанії на зустрічі з представниками опозиції домовилися внести зміни до Конституції країни, щоб вирішити ситуацію з наміром Каталонії вийти зі складу Королівства. Про це повідомляє The Financial Times.

Згідно з повідомленням, прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой (також очолює Народну партію) і лідер опозиційних соціалістів Педро Санчес доручили своїм командам розробити поправки до основного закону країни.

Про які саме зміни йдеться, невідомо.

Видання відзначає, що за майже 40 років існування Конституції Іспанії зміни до неї вносилися лише двічі: 1992 і 2011 року.

Читайте також: Каталонська криза. Програли всі

Нагадаємо, 1 жовтня, у Каталонії, автономній області на північному сході Іспанії, відбувся референдум за незалежність. Уряд Каталонії заявив, що за відокремлення від Іспанії висловилися 90% каталонців, а всього в голосуванні взяли участь близько 2,3 млн осіб. Іспанія вважає референдум незаконним, силовики намагалися йому перешкоджати, в результаті сутичок понад 800 людей отримали поранення.

10 жовтня голова уряду Каталонії Карлес Пучдемон підписав "Декларацію представників Каталонії" про "незалежність республіки". 11 жовтня прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой зажадав від уряду Каталонії пояснень щодо того, чи проголосив  регіон незалежність від Іспанії. Також Рахой зазначив, що відповідь каталонського лідера Карлеса Пучдемона "визначить, якими будуть майбутні події протягом наступних кількох днів", а власне формальне звернення центрального уряду до уряду Каталонії необхідне для початку процедури позбавлення Каталонії автономного статусу, яка прописана у 155-й статті конституції Іспанії.