В Ірпені прокуратура вилучить рішення міськради про виділення землі за останні три роки

3 Серпня 2017, 16:46

Прокуратура Київської області на підставі постанови суду проводить вилучення рішень Ірпінської міської ради за останні три роки про виділення земельних ділянок на території регіону. Про це повідомили в прес-службі прокуратури Київської області.

"Так, на території Ірпінської міської ради протягом 2015 – 2016 років введені в експлуатацію низка багатоквартирних житлових будинків. Замовники зазначених об'єктів будівництва уклали з Ірпінською міською радою договори про залучення коштів на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Ірпінь у вигляді пайової участі", – йдеться у повідомленні.

Як зазначають у прес-службі, кошти пайової участі на рахунок виконавчого комітету Ірпінської міської ради не надходили, зате замовники виконували інші роботи на території міста Ірпінь, вартість яких орган місцевого самоврядування зарахував як сплату пайової участі. Після цього Ірпінська міська рада ухвалила рішення про зменшення величини понесених витрат, що є порушенням вимог ст. 40 закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" та Бюджетного кодексу України, яке призвело до недоотримання коштів місцевим бюджетом на загальну суму понад 3 млн грн.

Дії посадових осіб органу місцевого самоврядування кваліфіковані за ч.1 ст.364 (зловживання владою або службовим становищем) КК України.

У зв'язку з тим, що добровільно надати документи Ірпінська міська рада не погодилася, прокуратура Київської області в межах зазначеного кримінального провадження на підставі постанови слідчого судді здійснює тимчасовий доступ до документів Ірпінської міськради, зокрема витребовує рішення Ірпінської міськради за останні три роки про виділення земельних ділянок на території Ірпінського регіону.

Наразі досудове розслідування триває.

Нагадаємо, раніше в прокуратурі повідомили, що перший заступник Ірпінського міського голови Дмитро Христюк вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією.