Напівофіційне агентство ISNA цитує адвоката Фаезе Гашемі Рафсанджані, що звинувачення проти неї обґрунтовується інтерв’ю, які вона раніше давала. За словами адвоката Голяма Алі Ріагі, він попросив суд надати йому три дні, щоб підготувати виступ на захист клієнтки.
Фаезе Гашемі з’являлася на протестах опозиції проти суперечливих результатів президентських виборів 2009 року. У лютому нинішнього року її ненадовго затримували через «провокаційну поведінку» на недозволеному мітингу опозиції.
Понад рік тому в Ірані повідомляли про ордер на арешт також сина Акбара Гашемі Рафсанджані, який живе за кордоном, через звинувачення, що той провокував заворушення після президентських виборів.
77-річний Акбар Гашемі Рафсанджані, впливовий політичний і релігійний діяч помірковано реформаторського спрямування, був президентом Ірану в 1989–1997 роках. На виборах 2009 року аятола Акбар Гашемі Рафсанджані підтримував одного з опозиційних кандидатів, а після виборів виступив із критикою дій влади, яка жорстоко розганяла демонстрації і переслідувала їхніх учасників.
Оглядачі вважають, що звинувачення проти дітей політика є попередженням йому утримуватися від «інакодумства».
Як повідомлялось, нещодавно в Ірані заговорили про можливість скасування інституту президентства. Старт дискусії дав керівник і верховний лідер країни аятола Алі Хаменеї, який заявив, що «якщо коли-небудь, можливо, у віддаленій перспективі, ми дійдемо висновку, що парламентський лад кращий для формування виконавчої влади, проблем зі зміною чинної нині системи немає».
Водночас влада Ірану закрила два видання, де з’явилися статті з критикою на адресу президента Махмуда Ахмадінеджада. Заборону пов’язують із наближенням парламентських виборів, які відбудуться в Ірані у березні 2012 року.
З виборами також пов’язують ініціативу аятолли Хаменеї випустити на волю 100 в’язнів. Зльнення в’язнів – остання спроба Ірану послабити напружену політичну атмосферу в країні перед парламентськими виборами.
До цього влада Ірану ввела цензуру для низки веб-сайтів провідних світових ЗМІ. Загалом, нині в Ірані «фільтрується» понад 5 млн сайтів.
Нагадаємо, за даними звіту правозахисної організації Freedom House щодо рівня свободи слова в інтернеті, Іран увійшов до категорії «невільних» країн.