В Іраку почалася операція зі звільнення Мосула від бойовиків «Ісламської держави»

17 Жовтня 2016, 08:49

В Іраку почалася операція зі звільнення міста Мосул на півночі країни від бойовиків «Ісламської держави». Про це в ніч на понеділок, 17 жовтня, повідомив в ефірі іракського телебачення прем'єр-міністр країни Хейдар аль-Абаді.

«Сьогодні я оголошую про початок цієї переможної операції, щоб звільнити вас від насильства і терору ІДІЛ», – заявив голова уряду, звертаючись до жителів Мосула.

В операції зі звільнення міста візьмуть участь збройні сили і поліція Іраку, а також бійці курдського ополчення. Підтримку з повітря здійснюватимуть літаки очолюваної США антиджихадистської коаліції.

Операцію зі звільнення Мосула готували кілька тижнів. За цей час іракська армія підтягнула до лінії фронту додаткове озброєння, а над самим містом постійно розкидали листівки із закликом до бойовиків ІДІЛ покинути цю територію.

Мосул залишається останнім великим містом Іраку, контрольованим джихадистами. Екстремісти захопили його влітку 2014 року в результаті боїв, що тривали кілька днів і призвели до численних жертв серед мирного населення.

Нагадаємо, бійці вільної Сирійської армії у неділю, 16 жовтня, взяли під контроль сирійське місто Дабік, яке перебувало під контролем угруповання «Ісламська держава».