В Інституті майбутнього повідомили, як між олігархами розподілений ефір українських телеканалів – інфографіка

15 Січня 2019, 12:26

В Україні олігархи контролюють 80,5% української телевізійної аудиторії. Про це йдеться в дослідженні Українського інституту майбутнього "Майбутнє українських олігархів".

 

"Якщо проаналізувати дані найбільших 40 каналів із часткою до 0,1% і згрупувати їх за власниками, отримаємо таблицю, яку можна назвати "таблицею розподілу українського ефіру між олігархами". Таким чином "старі" олігархи і ті, що намагаються замінити їх, контролюють 80,5% української телевізійної аудиторії. Із цього числа на частку чотирьох найбільших фінансово-промислових груп країни припадає 76,2% аудиторії", – йдеться в повідомленні.

 

 

Зазначається, що 80% телевізійних глядачів, які дивилися новини 1 серпня, отримали інформацію від ЗМІ, що належить так званій "великій четвірці", а саме: Віктору Пінчуку, Рінату Ахметову, Дмитру Фірташу– Сергію Льовочкіну та Ігорю Коломойському.

 

"Майже 100% глядачів, які дивилися новини 1 серпня, отримали інформацію, фактично, із рук олігархів. 80% – від "великої четвірки" (Пінчук, Ахметов, Фірташ–Льовочкін, Коломойський), що давно консолідували свої медіа-активи, розробили спільну інформаційну політику холдингів, де кожний канал, радіо, друковане чи інтернет-ЗМІ доповнює решту. Сьогодні на наших очах відбувається процес консолідації ще одного холдингу, коли низка ЗМІ намагаються напередодні виборів створити одну групу. Йдеться про канали NewsOne, 112 і ZIK, які формально належать Мураєву, Подщипкову і Димінському", – наголошується в повідомленні.

 

В Інституті майбутнього відзначили, що впродовж останніх місяців активно поширюється інформація про те, що відповідні канали повністю чи частково купив Медведчук.

 

"Документального підтвердження, як і інформаційно про характер зміни власності (це короткострокове вливання перед виборами чи створення нового холдингу на постійній основі) немає. Враховуючи специфіку каналів, потенційний "телевізійний холдинг" має сумарне охоплення приблизно 3% аудиторії, при цьому, у "вечірніх новинах" його частка сягає до 9,3% – цифри, що дозволяє конкурувати з каналами "великої четвірки", – зазначається в дослідженні.

 

Крім того, у Інституті майбутнього додали, що поставивши замість партій прізвища олігархів і позначивши депутатські групи: загалом "маємо від 275 до 305 депутатів, яких можна називати креатурою українського олігархату".

 

 

"У такому форматі всі можливі "парламентські коаліції" було б простіше сприймати як домовленості між олігархами, ніж як прояв політичної боротьби. Наприклад, "коаліція Коломойського" (з урахуванням "Самопомочі" та всієї партії "Відродження") сьогодні має 55–60 голосів. Фракція Ахметова – 50, Фірташа – 40, Порошенка (його люди, а не "спискова" частина БПП) – до 60. Тобто "демократичну" парламентську більшість найпростіше побудувати по лінії Коломойський–Порошенко–Ахметов, додавши сюди Тимошенко або одного – двох "младоолігархів", що ми, в принципі, і спостерігали у 2014 році. Коаліція "реакції", "реваншу регіоналів" може виглядати наступним чином: Ахметов–Фірташ–Коломойський (силами Хомутинника і "своїх" депутатів з БПП) – Онищенко з додаванням "младоолігархів" або незамінної Тимошенко", – йдеться в дослідженні.

 

Нагадаємо, найбільший обсяг мовлення українською мовою мають «UA:Перший», «1+1», НТН, «Еспресо», «Громадське ТБ», «5 канал», «Культура», «Мега», М1, ТЕТ і «Новий канал».