Волонтери міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm під час моніторингу соціальних мереж зафіксували кадрових російських військових, яких Росія перекидала та продовжує засилати на український Донбас.
"На Донбасі продовжується позиційна війна проти російських військових формувань та озброєних Росією найманців. Все частіше із зони бойових дій приходять повідомлення про загибель українських військових та добровольців від вогню ворожих снайперів. Снайперів знаходити у відкритих джерелах найважче, проте і вони потрапляють у поле зору волонтерів-розвідників", – зазначили у розвідувальному товаристві.
Зокрема, волонтери звернули увагу на загострення ситуації у позиційній війні на Донбасі, адже 27 березня 2018 року від кулі ворожого снайпера загинув 19-річний боєць Добровольчого українського корпусу “Правого сектору” Андрій Кривич з позивним “Діллі”.
За даними волонтерів, снайперські пари агресора складаються як з кадрових військових ЗС РФ, так і з найманців, які пройшли відповідну підготовку у російських військових таборах.
Так, спільнота звертає увагу на те, що варто відрізняти “снайперів” для пропаганди та снайперів, які виконують справжні бойові завдання, бо "обидві ці категорії небезпечні та відіграють важливу роль у гібридній війні".
"Є декілька відомих найманців, які грають роль снайперів для російської пропаганди. Наприклад, сербський вербувальник Деян Берич (Декі). Він постійно у кадрі пропагандиських сюжетів Москви і відіграє роль прикриття, відволікаючи увагу від присутності кадрових російських військовиків на Донбасі. З чотирьох незалежних компетентних джерел у Сербії ми отримали інформацію, начебто Деян Берич є лише вербувальником та пропагандистом, справжні бойові завдання виконують інші найманці, а він лише знімається у сюжетах. Він потрібен для дезінформації та відволікання уваги. Це розкручений медійний персонаж. Такими ж медійними фігурами були бойовики “Гіві” та “Моторола”, яких ліквідували коли вони загралися в авторитетних ватажків та стали більше не потрібні Москві. Медіа-активнісь сербського “снайпера” – це чудовий приклад хитрощів війни у поєднанні пропаганди та дезінформації", – йдеться у повідомленні.
У свою чергу, З жовтня 2017 року волонтери спостерігали за прибуттям з РФ ще однієї групи снайперів до якої входив Пєтров Юрій Дмітровіч.
"Його постійне місце проживання: м.Якутськ, день народження: 19 квітня (рік не визначено), військовослужбовець служби за контрактом в ЗС РФ, снайпер. Телефон: +79243669068. В соцмережі "VK" має сторінку, архів", – йдеться у повідомленні.
Водночас аналіз сторінки у соцмережі вказує, що з 2013 року Пєтров проходив службу в 40-й окремій бригаді морської піхоти ЗС РФ (в/ч 10103) і на даний час, ймовірно, залишається контрактником даної військової частини.
"На своїй соціальній сторінці він не приховує, що є військовослужбовцем за контрактом. В жовтні 2017 він був зафіксований на спільних фото з іншим снайпером-найманцем, громадянином РФ з Санкт-Петербургу, який в соцмережах має сторінку на ім’я Сергій Журавлев (можливо псевдонім). Вони фотографувались разом на базі 7-ї ОМСБр 2-го АК "ЛНР", – додали у повідомленні.
Також Пєтров присутній на інших групових фото снайперів. У соцмережах викладені фото прибуття даної снайперської роти на Донбас.
"3 січня 2018 він виклав фото квитків, на яких зазначено, що він вилітав з міжнародного аеропорту "Платов" Ростова-на-Дону до аеропорту "Домодєдово" у Москві, і далі прямував до Якутська. Там він, ймовірно, проводив свою відпустку після ротації на Донбасі", – підкреслили волонтери.
Нагадаємо, 29 березня міжнародне розвідувальне товариство InformNapalm розповіло про перші втрати Російської армії на Донбасі задовго до повномасштабного вторгнення на територію України в серпні 2014 року . Розслідування відбулося з даних з серверів Міністерства Внутрішніх Справ Російської Федерації по Ростовській області, які опублікував український хакер-активіст Євген Докукін в 2014 році.