В InformNapalm ідентифікували ще двох кадрових російських військових, які брали участь у боях на Донбасі

Суспільство
25 Січня 2022, 19:11

Опізнано артилеристів 74-ї окремої мотострілецької бригади (в/ч 21005, м. Юрга) Центрального військового округу, батальйонно-тактична група якої брала участь у бойових діях на Донбасі влітку-восени 2014 року.

«74-а бригада з Кемеровської області і раніше не раз потрапляла в поле зору InformNapalm. Це з’єднання встигло скомпрометувати себе не тільки у так званих ростовсько-українських, а й у сирійських «відрядженнях». Пізніше окремі військовослужбовці 74-ї ОМСБр були зафіксовані у складі бандформувань на окупованій території», – йдеться у повідомленні.

У 2017-му завдяки OSINT-розслідуванню, заснованому на фотографії із зони бойових дій, вже ідентифікували вісьмох військових вказаної бригади. Цього разу військових опізнали також завдяки колективному фото.

«Цю фотографію взяли з ранніх архівів нашої спільноти, а її оригінал, розміщений у липні 2015 року на сторінці одного з військовослужбовців 74-ї бригади, уже видалили. На фото позують четверо військових ЗС РФ, зовнішній вигляд нестатутний, форма різна, місцевість з уже знайомим за минулою публікацією ландшафтом і порою року», – зазначили автори розслідування.

Джерелом фотографії для проведення OSINT став профіль російського військового, фігуранта №1 нинішнього розслідування:

№1. Дєнис (Дєнчік) Сушков

Дата народження: 22 листопада 1995 року. Родом із м. Рубцовськ чи сусіднього с. Новоєгоревське Алтайського краю.

Станом на літо-осінь 2014 – військовослужбовець гаубичного самохідного артилерійського дивізіону (на озброєнні 152 мм САУ 2С3 «Акація») 74-ї ОМСБр. Ймовірно, підписав контракт, коли був солдатом-строковиком. Попри те, що з альбому соцмережі VK Сушкова видалили групову фотографію періоду «українського відрядження 2014», у фотоальбомі його профілю в OK1 є низка знімків того періоду з промовистими коментарями.

У соціальних мережах: VK (архіви профілюальбомуконтактів), OK1  (архіви профілюальбомуконтактів), OK2 (архіви профілюальбомуконтактів).

Другий опізнаний:

№2. Алєксандр Німіткін

Дата народження: 15 вересня. Родом із м. Барнаул Алтайського краю.

Станом на літо-осінь 2014 — військовослужбовець-контрактник гаубичного самохідного артилерійського дивізіону 74-ї ОМСБр. У соціальних мережах виявлено 4 профілі Німіткіна, з них 2 активних, але нещодавно добряче підчищених – немає жодної фотографії (деякі збережені в архівах IN) і 2 неактивних, з фотографіями з цікавими коментарями, за якими вдалося його впізнати.

У соціальних мережах: активний VK (архіви профілюальбомуконтактів), неактивні VK2 (архіви профілюальбомуконтактів) і  VK3 (архіви профілюальбому, контактів), активний OK  (архіви профілюконтактів).

Також у публікації зазначено, що крім названих фігурантів виявлено профілі росіян, які зовні дуже схожі на двох інших військовослужбовців з фото «гастролюючого в Україні квартету». «Підкреслюємо, що крім зовнішньої схожості військових у банданах з людьми, яких ми виявили, іншого зв’язку з 74-ї ОМСБр не виявили:

— Григорій Васильєв. Родом із м. Іркутськ. Судячи з фотографій у профілі, з 2014 року і донині – військовослужбовець ЗС РФ. Крім зовнішньої схожості з людиною в камуфльованій бандані на груповому фото, зв’язку з 74-ю бригадою не виявили. У соціальних мережах: VK (архіви профілюальбомуконтактів).

— Рустам Мустафін. Родом із м. Давлеканово, Башкортостан. Дивна пауза у його скромному фотоальбомі — профіль не активний другий рік, у ньому всього пара фотографій за 2011 рік і кілька знімків, завантажених у 2015 році, після трирічної паузи. Крім зовнішньої схожості з людиною в бандані кольору хакі на груповому фото, зв’язок з 74-ю бригадою не фіксується. У соціальних мережах: VK (архіви профілюальбому, контактів.

Звертаємося до наших уважних читачів, які не раз були ініціаторами OSINT-розслідувань або доповнювали їх згодом: допоможіть нам ідентифікувати двох воєнних злочинців у банданах», – йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що з огляду на добуті раніше дані про «українські відрядження» БТГр юргинської бригади, зокрема, квітневу публікацію  InformNapalm з ідентифікацією мінометників цього з’єднання і зважаючи на особливості ландшафту на фото з «квартетом» у цьому розслідуванні (горбиста місцевість, схожий пейзаж, сезон), можна припустити, що знімок зроблено наприкінці серпня – на початку вересня 2014 року в Старобешівському районі Донецької області України, де йшли запеклі бої (Іловайська трагедія). Не виключено, що до знищення українських колон військової техніки під Новокатеринівкою причетні ідентифіковані артилеристи 74-ї ОМСБр ЗС РФ.

Автор:
InformNapalm

читати ще

показати ще