З окремою заявою в зв'язку з цим виступив і міністр закордонних справ Німеччини Гідо Вестервелле.
Глава дипломатії Євросоюзу Кетрін Ештон також засудила страту Владислава Ковальова, засудженого за теракт в мінському метро, і закликала Білорусь ввести мораторій на смертну кару і в перспективі скасувати таку вищу міру покарання.
«Високий представник у закордонних справах і політики безпеки закликає Білорусь, єдину країну в Європі, яка застосовує смертну кару, приєднатися до глобального мораторію на смертну кару в якості першого кроку до її повного скасування», – йдеться в прес-релізі Ештон.
Президент Європейського парламенту Мартін Шульц висловив співчуття родині засудженого.
«Я шокований повідомленням про розстріл Владислава Ковальова в Білорусі. Від імені Європейського парламенту я посилаю співчуття його родині. Я глибоко шкодую, що білоруська влада не прислухалися до ряду закликів призупинити виконання смертної кари з боку структур ЄС та міжнародних правозахисних організацій», – сказав Шульц.
Нагадаємо, у суботу, 17 березня, загальнонаціональне телебачення Білорусі у вечірньому випуску новин повідомило, що смертний вирок стосовно звинувачуваних у вибуху в мінському метро Дмітрія Коновалова та Владіслава Ковальова виконано.
Раніше про розтріл Ковальова повідомила його мати.
Як відомо, 11 квітня 2011 року на станції метро «Жовтнева» в метрополітені у Мінську було скоєно терористичний акт. Жертвами вибуху стали 15 людей, постраждали більше 200 осіб.
30 листопада 2011 року Верховний суд Білорусі засудив Владіслава Ковальова та Дмітрія Коновалова до розстрілу, визнавши їх винними в організації терористичного акту.
Ковальов у суді заявив про свою невинуватість.
Раніше правозахисники та громадські активісти вказували на певні неузгодженості в ході слідства і процесу і закликали провести додаткове розслідування.
Попри численні заклики європейських політичних установ, організацій і окремих політиків, а також родичів обвинувачених, президент Білорусі Аляксандр Лукашенка відмовився помилувати засуджених.