"Я припускаю, що лобі на високому рівні, починаючи від країн-членів і до Єврокомісії, є поширеним явищем. Я упевнений, що політики наближені до цього та мають у цьому зв’язку широку взаємодію. Адже російське лобі у Брюсселі є сильним, особливо й у деяких країнах-членах", – зауважив він.
За його словами, "Північний потік-2" є стратегічним проектом РФ.
"Вони (росіяни, – Ред.) його розглядають не лише як комерційний енергетичний проект, але й такий, що економічно більше прив’язує Європу до Росії. Він виключає Україну із мережі постачання", – наголосив він.
Нагадаємо, 17 квітня постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба заявив, що Німеччина планує зміцнити свої позиції в Європі за рахунок будівництва "Північного потоку-2". Водночас, за словами Кулеби, не можна відкидати версії, що Берлін не хоче втрачати "центрове місце в Європі", стаючи осторонь від поставок газу із США.
Як повідомлялося 16 квітня, міністр економіки Німеччини Петер Альтмаєр заявив, що підтримує будівництво "Північного потоку-2", однак з врахуванням інтересів України.
10 квітня канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що будівництво газопроводу "Північний потік-2" неможливе без ясності щодо транзитної ролі України. Крім того, вона зазначила, що "Північний потік-2" "це не просто економічна проблема, тут є і політична складова".
Додамо, що 27 березня компанія "Північний потік-2" (Nord Stream-2 AG) отримала дозвіл на будівництво та експлуатацію газопроводу в німецькій вільній економічній зоні. Згодом, 5 квітня уряд Фінляндії також видав дозвіл на будівництво газопроводу "Північний потік-2" у своїй винятковій економічній зоні.