В Європі зафіксували новий міграційний рекорд

19 Серпня 2015, 12:31

Вперше з початку ведення обліку кількість мігрантів, які протягом місяця прибули до ЄС, перевищила позначку в 100 тисяч осіб. Про це повідомила організація Frontex, що опікується охороною зовнішніх кордонів Євросоюзу.

Як повідомляється, у липні кількість зареєстрованих мігрантів сягнула 107500 осіб. Таким чином, кількість людей, які в пошуках притулку перетнули кордон ЄС, потроїлася з 123 тис. у 2014 році до 340 тис. у 2015-му. Також відомо, що  2300 з них загинули при спробі перетнути Середземне море.

«Це екстрена ситуація для Європи, і всі члени ЄС мають підтримувати свої національні служби, які займаються величезною кількістю мігрантів на кордонах», – заявив директор організаціх Frontex Фабріс Лежері.

Як відомо, організація Frontex розпочала облік мігрантів у 2008 році.

Нагадаємо, що це вже не перший міграційний рекорд в ЄС цього року. За перше півріччя 2015-го кордони Євросоюзупересікли понад  137 тис. людей, що на 83% більше, ніж за аналогічний період 2014 року. У зв`язку з цим ЄС запланував спеціальну систему квот на прийом мігрантів. Проти такої ініціативи висловилися Британія, Словаччина та Естонія, а угорський глава уряду Віктор Орбан назвав її "божевільною". Разом з тим ООН закликає відкрити міграційні центри поза межами ЄС. На думку членів організації, мігранти не повинні ризикувати своїми життями, перетинаючи Середземне море.

Крім того, в ООН прогнозують, що кількість мігрантів і надалі зростатиме.