В ЄС заявили, що звільнення Луценка недостатньо для підписання угоди про асоціацію

10 Квітня 2013, 11:18

«Що стосується саміту «Східного партнерства», багато залежатиме від того, що зроблять наші партнери», – сказав він.

Брендер звернув увагу на висновки по Україні, ухвалені Радою закордонних справ ЄС у грудні минулого року, в яких наголошується потреба у рішучих діях та відчутному прогресі України в реформуванні виборчого законодавства, вирішенні питань вибіркового правосуддя та продовженні реформ, розпочатих раніше у рамках Порядку денного асоціації.

«Ми поки ще не побачили широкого рішучого руху в цьому напрямку від України», – сказав Брендер.

«Звичайно, помилування Луценка – позитивний крок, але ми маємо побачити, що буде зроблено далі», – додав він.

Представник Європейської служби зовнішніх дій підкреслив, що звільнення Луценка не змінює «всю гру», а Україна ще має продемонструвати прогрес в інших сферах.

«Є довгий перелік тем, які мають бути охоплені», – сказав він.

Нагадаємо, 7 квітня президент Віктор Янукович підписав указ про помилування шести засуджених, у тому числі – колишнього міністра внутрішніх справ Луценка та колишнього міністра охорони навколишнього середовища Георгія Філіпчука.

Європейські лідери та голови зовнішньополітичних відомств країн Європи привітали указ президента Віктора Януковича про помилування екс-міністра Юрія Луценка, однак наголосили на необхідності невідкладного вирішення інших випадків вибіркового правосуддя.

Як відомо, 10 грудня 2012 року Рада закордонних справ ЄС ухвалила висновки, в яких заявила про готовність підписати Угоду про асоціацію з Україною до Вільнюського саміту «Східного партнерства», запланованого на листопад 2013 року, за умови прогресу у зміні виборчого законодавства, вирішенні проблеми вибіркового правосуддя та продовження реформ в рамках Порядку денного асоціації.

читати ще