В ЄС взяли до уваги факти фальсифікації і непокояться відсутністю результатів виборів в Україні

Акценти
6 Листопада 2012, 18:33

"В принципі, я можу сказати, що ми дуже стурбовані, що вже понад тиждень після виборів усе ще неможливо оголосити остаточні результати", – сказала вона.

Речник Верховного представника зазначила, що Євросоюз взяв до уваги рішення Центральної виборчої комісії України про неможливість встановлення результатів у ряді одномандатних округів, і закликав уряд та опозицію "звернутися до цього питання".

"Ми також взяли до уваги повідомлення з обвинуваченнями у виборчих маніпуляціях у цих округах. Що має бути чітко: не може бути ніякого заспокоєння щодо виборчих недоліків. І ми закликаємо усі українські інституції відстежити всі виборчі скарги", – сказала Коцьянчіч.

За її словами, Євросоюз продовжує уважно стежити за ситуацією і діятиме відповідно до подальшого розвитку подій.

Як сказала речник Верховного представника, ЄС також усе ще сподівається, що питання майбутнього у відносинах з Україною буде обговорено на засіданні Ради закордонних справ ЄС 19 листопада.

Нагадаємо, 6 листопада Верховна Рада рекомендувала Центральній виборчій комісії призначити повторні вибори народних депутатів у п’яти одномандатних виборчих округах № 94, 132, 194, 197 і 223. За відповідну постанову проголосувало 268 депутатів.

5 листопада ЦВК ухвалила постанову про неможливість встановити достовірні результати виборів в одномандатних округах: 94, 132, 194, 197, 223. ЦВК пропонує провести повторні вибори у цих округах і звернутися до Верховної Ради з відповідною пропозицією.

89