В ЄС відреагували на порушення прав затриманого в Криму Абдуллаєва

30 Квітня 2018, 16:59

Представництво Європейського Союзу в Україні засуджує будь-які порушення прав кримських татар, зокрема, це стосується стану здоров’я Узеіра Абдуллаєва. Про це ідеться у заяві представництва на сторінці у Facebook.

 

Зокрема, представництво нагадало про заяву високої представниці ЄС із закордонних справ і безпекової політики Федеріки Моґеріні від імені ЄС Криму та Севастополя від 16 березня 2018 року.

 

Так, у заяві йдеться про грубе порушення прав кримських татар та заявлена вимога гарантувати кримським татарам, українцям та усім іншим етнічним і релігійним спільнотам півострова можливість підтримувати і розвивати свої культури, традиції, освіту й ідентичність.

 

Європейський Союз закликав до повного дотримання міжнародних стандартів прав людини на півострові та наголосв на необхідності всеосяжно розслідувати усі нерозкриті справи порушень прав людини, такі як примусові зникнення, тортури і вбивства.

 

Як повідомлялось, Україна вимагає допустити лікарів до незаконно затриманого в окупованому Криму Узеіра Абдуллаєва, який перебуває в критичному стані через зараження крові.

 

Нагадаємо, ув'язнений у СІЗО в окупованому Криму фігурант справи "Хізб-ут-Тахрір" Узеір Абдуллаєв перебуває у критичному стані через зараження крові та потребує негайної госпіталізації. 

 

За словами матері політв’язня, в сина вже три дні тримається висока температура, ліва нога розпухла до коліна та викликає нестерпний біль.