В ЄС розпочались перемовини щодо порятунку угоди про асоціацію з Україною

2 Листопада 2016, 14:03

В Європейському Союзі 2 листопада розпочинаються перемовини на тему декларації, яка має врятувати угоду про асоціацію з Україною. 

Асоціацію ратифікували усі країни спільноти, крім Нідерландів, а нова декларація має допомогти у вирішенні цієї проблеми, повідомляє Польське радіо.

Угода про асоціацію Україна-ЄС, у тому числі її частина про вільну торгівлю, вже діє. Її тимчасово впровадили у життя, бо в Брюсселі погодилися не чекати на завершення ратифікації.

Із цим процесом в усіх країнах не було проблем, однак вони з’явилися у Нідерландах. Парламент цієї країни погодився ратифікувати документ, але під час квітневого референдуму громадяни висловилися проти угоди. 

Тепер прем’єр-міністр Нідерландів, не бажаючи блокувати документ, запропонував долучити до нього додаткову декларацію, із якою повинні погодитися усі країни. І саме щодо цього питання нині розпочнуться перемовини.

У декларації хочуть наголосити, що угода про асоціацію не є вступним етапом до членства України в Євросоюзі, документ цей не пов’язаний зі збільшенням фінансової підтримки для Києва, ані з автоматичним відкриттям ринку ЄС праці для українців. 

Нагадаємо, прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте попросив у парламенту країни більше часу для ухвалення рішення щодо ратифікації угоди про асоціацію Україна-ЄС.

Оскільки парламент Нідерландів дав Кабінету міністрів термін на вирішення питання з асоціації Україна-ЄС до 1 листопада. 

Марк Рютте повідомив, що уряд може попросити парламент відкликати рішення про підтримку угоди. При цьому сам прем'єр вважає, що такий крок стане помилкою і послабить європейську єдність.