В ЄС рівень корупції зріс втричі

19 Лютого 2012, 19:56
Корупція, рівень якої за останні три роки втричі зріс, далі є однією з головних проблем Європейського Союзу – про це свідчать результати опитування проведеного Євробарометром та оприлюдненого Єврокомісією. Опитування проводилось з 3 по 18 вересня. Було опитано майже 27 тисяч респондентів у 27 країнах-членах ЄС.
 
Згідно опитуванню, майже третина європейців вважає, що корупція залишається однією з основних проблем у їхніх країнах, в той час, як таку ж саму думку висловили 96% опитаних з Румунії та Угорщини. Лише Греція, Португалія та Кіпр випередили Румунію. А в Данії подібну думку висловили 19% респондентів. 
 
Іншим висновком є той факт, що кожен третій румун вважає, що за останні три роки рівень корупції у їхній країні збільшився. Найбільше таке зростання відзначили респонденти зі Словенії, Кіпру, Чехії та Португалії, в той час як середня європейська становить 47%. Три чверті румунів вважають, що кожного дня стикаються з корупційними явищами, порівняно з 29% європейців. Згідно даним Євробарометра майже 90% румунів відзначили корупцію на рівні центральної та місцевої влади, а 85% на регіональному плані. 73% європейців відзначили корупцію на рівні європейських установ. Понад 30% румунів ствердили, що за останній рік, їм вимагали хабара або натякали на необхідності дати хабар, в той час як лише 8% європейців стверджували про це.
 
Згідно даним опитування, 70% європейців такої думки, що корупція є неминучим явищем і що завжди вона існувала та що хабарництво та зловживання службовим становищем зустрічаються у всіх сферах громадських послуг, найбільш причетними до корупційних дій будучи політичні діячі та держслужбовці. 
 
Згідно комісару ЄС з внутрішніх справ Сесілією Мальстром, громадяни держав-членів ЄС вважають, що настав час, щоб національні уряди застосували вирішальні заходи у боротьбі з корупцією. Оцінюється, що ЄС щороку втрачає 120 мільярдів євро через корупцію. Єврокомісія прийняла у 2011 році антикорупційний пакет заходів, та впровадила механізм моніторингу та оцінки докладених зусиль у цьому сенсі кожною країною із 27 держав членів ЄС. Перший такого роду звіт буде оприлюднений у 2013 році 
Позначки: