В ЄС продовжили прикордонний контроль всередині Шенгенської зони

11 Листопада 2016, 16:43

В ЄС погодили продовження країнами, що входять до Шенгенської зони, прикордонного контролю ще на три місяці.

Таку пропозицію Єврокомісії затвердили у Брюсселі 11 листопада міністри торгівлі країн ЄС, уповноважені на це своїми урядами.

Контролювання на своїх кордонах осіб та транспортних засобів продовжи до лютого 2017 року. Йдеться про перевірку паспортів осіб, які перетинають кордон у поїздах, автобусах або на поромах.

Між 26-ма країнами, які є сторонами Шенгенської угоди, за загальним правилом, прикордонний контроль скасований. За умовами угоди, він може поновлюватись у виняткових випадках.

Під час кризи біженців Німеччина була першою країною, яка у версені 2015 року відновила прикордонний контроль на своїх кордонах. За нею до такого заходу вдались Австрія, Данія, Швеція та Норвегія.

Скасувати тимчасовий прикордонний контроль країни мали у середині листопада. Однак з огляду на те, що потік біженців не припинився, Єврокомісія винесла пропозицію про продовження контролю на кордонах всередині Шенгенської зони.

Нагадаємо, в січні міністри внутрішніх справ ЄС повідомили про можливе закриття Шенгенської зони на строк до двох років, якщо Євросоюз не зможе обмежити потік мігрантів з Близького Сходу та країн Африки в найближчі дні.