В ЄС представили новий план боротьби з тероризмом та кіберзлочинами

29 Квітня 2015, 11:53

У вівторок, 28 квітня, у Страсбурзі перший віце-президент Європейської Комісії Франс Тіммерманс і єврокомісар внутрішніх справ Дімітріс Аврамопулос представили план боротьби з тероризмом та кіберзлочинами, покликаний замінити попередню стратегію, прийняту на 2010-2014 роки. Про це повідомило видання EurActiv.

Згідно з повідомленням, документ містить 20 сторінок і передбачає плани ЄС щодо сфери безпеки стратегії визнають, що відповідальність за внутрішню безпеки в першу чергу покладається на держави-члени ЄС, але підкреслюють, що вирішення транскордонних проблем вимагає довіри, співпраці, обміну інформацією та спільних дій між усіма країнами Євросоюзу.

У документі також визначають три пріоритети без пекової політики, серед яких – запобігання тероризму і протидія радикалізації, боротьба з організованою злочинністю та боротьба з кіберзлочинністю.

Зокрема, Єврокомісія планує створити спеціальний центр по боротьбі з радикалізацією, до роботи в якому залучать кращих фахівців галузі.

Також ЄС планує покращити співпрацю з третіми країнами для подолання такого явища, як іноземні військові найманці. Крім того, особливу увагу приділятимуть подоланню фінансування терористів, посиленню правової бази щодо обігу вогнепальної зброї тощо.

Разом з тим Єврокомісія планує налагодити тісніші зв’язки з фахівцями ІТ-індустрії для спільної протидії кіберзлочинності. Так, в 2015 році проведуть спільний форум ЄС та великих ІТ-компаній для боротьби з терористичною пропагандою в інтернеті та соціальних мережах, а також підвищення компетенції правоохоронних органів у сфері технологій.

Крім того, планується підвищення потенціалу Європолу шляхом створення Європейського контртерористичної центру для підтримки національних правоохоронних органів у сфері боротьби з іноземними бойовиками, фінансуванням тероризму, поширенням екстремістських матеріалів та незаконним обігом вогнепальної зброї.

Як відомо, раніше Німеччина і Франція закликають Європейську комісію до боротьби з фінансуванням тероризму. 

Нагадаємо, 7 січня внаслідок влаштованого ісламістами теракту в редакції Charlie Hebdo у Парижі загинули 12 людей. Серед них – головний редактор журналу.

Загалом жертвами терористичних атак у Франції з 7 по 9 січня стали 17 людей.  19 осіб поранили.

Згодом стало відомо, що в Німеччині готують найжорсткіший антитерористичний закон в Європі.

 

98