В ЄС очікують від української влади реальних реформ

4 Червня 2010, 09:13

Посол Бельгії Марк Вінк розповів, чого Європа очікує від України та про деякі аспекти співпраці двох країн.

За словами пана Вінка, у 1880–1917 роках Бельгія була одним із п’яти топ-інвесторів в Україну. В царській Росії бельгійські експерти активно залучалися до розбудови вугільної та металургійної індустрій.

Цікаво, що колись бельгійці прокладали перші трамвайні колії в Одесі, а нині бельгійські експерти працюють разом із одеськими над прокладанням нових.

«Відтоді як ваша держава ступила на шлях демократичного розвитку й посилила відносини з ЄС, ми розширили нашу торговельну співпрацю в обох напрямах на більш ніж 30%. Спочатку бельгійські компанії проводять торговельні операції з українськими партнерами, а потім, якщо ця співпраця успішна, повертаються до України вже як інвестори. Так, наприкінці листопада до вашої країни має приїхати велика торговельна делегація на чолі з бельгійським принцом Філіппом. Взагалі ми маємо дуже амбітні плани», – розповів посол. 

Стосовно ж енергетики, то на думку Марка Вінка перед Україною стоїть великий виклик, оскільки українська економіка енергетично неефективна.

«Доки на вашому внутрішньому ринку газу не буде прозорої цінової політики, про жодне збільшення інвестицій в енергетику йтися не може. Ми дуже сподіваємося, що Україна ухвалить газове законодавство, яке відповідатиме європейським стандартам», – пояснив дипломат.

За його словами, нині чимало бельгійських компаній, що працюють у царині енергозберігаючих технологій, готові прийти на український ринок, але без гарантій не можуть цього зробити.

«Сьогодні всі в ЄС очікують представлення вашим президентом пакета реформ. Він обіцяв це зробити в червні. Нас дуже цікавить зміст цієї реформаторської програми», – підкреслив посол.

Детальніше про те, чого Європа очікує від України читайте в журналі Український тиждень №22 (4 червня 2010 р.).