На цей час іншої реакції опозиційних сил іще немає, але, як вважають, вони відкинуть пропозицію Асада скликати конференцію національного примирення, бо твердо стоять на позиції, що для будь-якого примирення він має спершу відійти від влади. Так само опозиція вже відкидала раніше будь-які можливості переговорів із Асадом чи представниками його найближчого кола.
Тим часом у Європейському Союзі верховний представник із закордонних справ Кетрін Аштон заявила, що ЄС не відступить від своєї вимоги, що Асад має піти з посади, щоб уможливити політичний перехід влади в Сирії.
А в Великій Британії міністр закордонних справ Вільям Гейґ назвав виступ президента Сирії «більш ніж лицемірним». За словами Гейґа, з його запису у твітері, смерті, насильства і переслідування, про які згадував Асад, є його ж власним витвором.
Як відомо, у неділю, 6 січня, Асад представив сирійському народові своє бачення ситуації в країні і запропонував план поетапного виходу з кризи, зокрема зобов'язання іноземних держав припинити фінансову підтримку терористів, скликання урядової конференції за національною діалогу, створення нового уряду, розробку нової конституції і оголошення загальної амністії.
Конфлікт між силами збройної опозиції і урядовими військами не припиняється в Сирії з березня 2011 року. За даними ООН, жертвами протистояння за цей час стали понад 60 тисяч осіб. Влада Сирії заявляють, що зіштовхуються з опором добре озброєних бойовиків, підтримка яким надається ззовні.