В ЄС можуть запровадити індивідуальну кримінальну відповідальності для фінансистів

17 Жовтня 2011, 21:52

У Брюсселі 17 жовтня відбувся черговий «тристоронній соціальний саміт». Такі зустрічі керівництва ЄС з «соціальними партнерами» – представниками європейських підприємців-роботодавців та профспілок проходять кожні півроку.

Глава Європейської комісії Жозе Мануел Баррозу не приховував, що як завжди на таких зустрічах, сторони, як і на цей раз, не у всьому дійшли згоди. Але, згідно із заявами учасників спільної прес-конференції, вони погодилися, що банківський сектор повинен нести свою частку відповідальності в ліквідації наслідків кризи.

Коментуючи рух протесту проти фінансових інститутів, Баррозу зазначив, що він носить глобальний характер.

«Він також результат того, що сталося в банківському секторі, поведінка якого часом була безвідповідальною, а іноді навіть мала злочинний характер», – вважає Барозу.

За його словами, банківський сектор «повинен розуміти, що необхідно дотримуватися мінімальні етичні норми».

Глава Єврокомісії підкреслив обов'язковість вкладу банківської системи у загальні зусилля з відновлення економічного зростання. Саме для цього пропонується ввести податок на фінансові трансакції і вимагати індивідуальної кримінальної відповідальності керівників фінансового сектора.

Як повідомлялось, через боргову кризу в Європі саміт ЄС, який мав відбутися 17-18 жовтня, перенесли на 23 жовтня. За ці дні планується доопрацювати глобальну стратегію виходу з боргової кризи в Єврозоні.

Нагадаємо, провідні економічні держави світу розпочали розробку плану порятунку єдиної європейської валюти, який передбачає майже семикратне збільшення коштів Європейського фонду фінансової стабільності (EFSF). Зокрема, це рекапіталізація нестійких банків, збільшення обсягів фінансових коштів, що знаходяться в розпорядженні EFSF, з нинішніх 440 млрд до €3 трлн і здійснення планомірного дефолту Греції за умови, що ця країна залишиться в єврозоні.