В Ємені з 2015 року, коли почалася війна, загинуло або скалічилось 10 000 дітей

Світ
19 Жовтня 2021, 17:06

Десять тисяч єменських дітей загинуло або залишились скаліченими після початку військових дій та втручання коаліції на чолі з Саудівською Аравією у березні 2015 року після того, як ісламістська група хуситів змінила уряд, заявив речник ЮНІСЕФ Джеймс Елдер на брифінгу ООН у Женеві після повернення з візиту до Ємену.

"Це еквівалентно чотирьом дітям щодня", – сказав Джеймс Елдер, додавши, що це лише ті випадки, про які ООН відомо і багато дитячих смертей чи травм починаючи з 2015 року можуть бути незареєстрованими.

Четверо дітей із п’яти потребують гуманітарної допомоги в Ємені, а це більш ніж 11 мільйонів. В той самий час 400 тисяч страждають від гострого недоїдання, а більше 2 мільйонів не отримують освіти, додав Джеймс Елдер. Також він сказав, що зараз 1,7 мільйона дітей є внутрішньо переміщеними особами через насильство. Відповідно до його зростання, особливо навколо провінції Маріб, все більше сімей тікають зі своїх домівок.

Читайте також: Die Welt: Жах у Ємені

Зусилля ООН створити загальнонаціональний режим припинення вогню зупинилися, оскільки Саудівська Аравія та хусити чинили опір компромісу, спрямованого покласти край шестирічній війні, яку ООН називає найбільшою гуманітарною кризою у світі.

Протягом року сотні єменців потрапили у пастку запеклих боїв між урядом та силами хуситів у північній провінції Маріб, багатій на енергоресурси. ООН повідомила, що лише в минулому місяці з регіону було переміщено майже 10 000 людей, з них понад 4200 втекли з південних районів Харіб, Аль-Джуба та Рахаба. Міжнародна агенція Al Jazeera пише, що хусити почали захоплення провінції Маріб у лютому, і після затишшя вони відновили наступ у останні тижні.

 

101