В Ємені тривають акції протесту. Сотні поранених

13 Березня 2011, 16:34

Зіткнення з поліцією почалися на площі біля Університету Сани, де розбитий наметовий табір опозиціонерів. Вранці поліцейські атакували їх, застосувавши сльозогінний газ та гумові кулі, а також бойові патрони. Число поранених, за різними оцінками, становить від 19 до 100 осіб.

Заворушення відбулися також у Мукалле, портовому місті в провінції Хадрамаунт, де загинув 15-річний підліток.

Під час зіткнень між поліцейськими та демонстрантами в Таїз постраждали не менше дванадцяти чоловік.

Опозиція вимагає відставки президента Алі Абдалли Салаха, який перебуває при владі з 1978 року. Він очолював Північний Ємен, а після об'єднання з Народно-демократичною республікою Ємен став президентом єдиної країни.

Нагадаємо, армія Ємену 4 березня випустила декілька ракет по антиурядових маніфестантах на півночі країни. В результаті удару загинули двое людей, ще сім отримали поранення.

Раніше в Ємені одна людина загинула і кілька зазнали поранень у сутичках поліції з учасниками протесту у місті Аден. Поліція стріляла в повітря і розганяла людей сльозогінним газом, а вони закидали поліцію камінням та підпалювали автомобілі.

Як відомо, протягом останнього місяця у кількох країнах Африки та Близького сходу відбулися антиурядові протести. Зокрема, 14 січня в Тунісі розпочалася  «жасминова революція». Пізніше хвилю протестів підхопили Єгипет, Іран, Бахрейн, Ємен, Лівія.  Наприкінці лютого поліція Північної Кореї придушила антиурядові протести. Емірові Катару вдалося запобігти військового перевороту.