Це вже не перша жертва нової хвилі заворушень. Але офіційно було оголошено лише про загибель 15-річного підлітка у Даманхурі на північ від Каїра, який захищав штаб-квартиру "Братів-мусульман".
За дні, що проминули з 22 листопада, коли після оприлюднення президентом Мухаммедом Мурсі нової Конституційної декларації Каїр, а слідом і всю країну охопили масові заворушення, силовики витратили тонни сльозогінного газу, і запаси у МВС, за деякими даними, вже закінчуються.
Однак єгиптян це не зупиняє, і в ці хвилини у центрі міста зібралися сотні тисяч людей. Заповнена не тільки площа Тахрір, але й набережна Нілу в районі американського посольства, а також прилеглі до Тахріру вулиці і проспекти.
Тим часом, напередодні відбувся масовий похорон активіста молодіжного руху "6 квітня", що отримав смертельне поранення у зіткненнях з поліцією на вулиці Мухаммеда Махмуда ще до оголошення Мурсі своїх указів. Він помер у неділю.
Ще один єгиптянин перебуває у стані клінічної смерті. Також у сутичках із правоохоронцями він був поранений картеччю в голову, і, як кажуть лікарі, надії на його порятунок немає.
Тим часом, зіткнення у ці години відбуваються і в північній столиці – Олександрії.
Читайте також: Мурсі відновлює диктатуру в Єгипті
Як відомо, зіткнення між ісламістами і лібералами, які виступають проти декларації Мурсі, що наділяє його виключними законодавчими повноваження, а судові органи позбавляє наглядових функцій за діяльністю Консультативної ради, не вщухають у Єгипті з дня оприлюднення документу – 22 листопада. Опозиція назвала укази президента Мурсі "державним переворотом", а самого президента 'новим фараоном''.
На знак протесту проти документу Верховна колегія суддів Єгипту прийняла рішення призупинити роботу судів і прокуратур по всій території країни.
Згодом стало відомо, що Мурсі погодився на частковий компроміс із представниками судової гілки влади.
Противники президента Єгипту влаштували погроми і спалили офіси партії «Брати-мусульмани» в Суеці, Ісмалії, Порт-Саїді, Асьюті та Олександрії.