В’ятрович назвав три міста, які буде найважче перейменувати

12 Серпня 2015, 23:10

В Україні є три великих міста, щодо яких гостро стоїть питання про перейменування. Про це заявив голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

"Громади мають визначитися з новими назвами населених пунктів. Звичайно, ми є свідками певних маніпуляцій. Цікава позиція була в керівництва міста Іллічівськ – в Іллічівськ на честь святого Іллі. Ми пояснили, що такого бути не може", – пояснив керівник інституту.

За його словами, є проблеми з перейменуванням Дніпропетровська і Кіровограда.

Дивіться також: З'явилася інтерактивна карта міст і сіл, які декомунізують у 2015 році

"Є маніпуляції щодо Дніпропетровська, пропонують перейменувати "Дніпропетровськ" в "Дніпропетровськ". Мовляв, якщо громада проголосує, назва залишиться. Парламент таке не розгляне. В Кіровограді абсолютна більшість громадян, думаю, не будуть захищати цю назву, але велика кількість є тих, хто хоче поміняти назву на стару імперську – "Єлисаветград". Це теж не підходить. Ми маємо говорити не тільки про декомунізацію, але і про деколонізацію", – розповів В’ятрович.

У квітні 2015 року Верховна Рада України ухвалила закон про засудження комуністичного й нацистського тоталітарних режимів, у травні його підписав президент Петро Порошенко. За законом, зокрема, перейменуванню підлягають обласні центри Кіровоград та Дніпропетровськ.