Епіцентр землетрусу розташований на глибині близько 10 кілометрів неподалік південної частини острова Танегасма (префектура Кагосима). Саме на Танегасма розташований єдиний в країні космодром. Про руйнування не повідомляється, небезпеки цунамі немає. Потужні підземні поштовхи були зафіксовані також в префектурах Кагосима, Ойта, Міядзаки, Хіросима, Ехіе, Коті та Кумамото.
З початку нинішньої доби на території Японії сталося більше десяти землетрусів магнітудою більше 4. Найчастіше поштовхи реєструвалися на північному сході острова Хонсю.
За прогнозами фахівців, підвищена сейсмічна активність на тихоокеанському узбережжі Японії, яка спостерігається тут після березневого стихійного лиха безперервно упродовж місяця, триватиме ще якийсь час.
Як повідомлялось, 8 квітня у Японії стався землетрус магнітудою 7.4. Країна продовжує оговтуватися від руйнівного землетрусу магнітудою 9 балів, який відбувся 11 березня і викликав цунамі заввишки 10 метрів. Стихія спричинила аварію на АЕС «Фукусіма-1».
Станція, розташована в однойменній префектурі, залишилася без електропостачання, через що реактори перестали охолоджуватися. Згодом на «Фукусіма-1» були зафіксовані витоки радіації. 6 квітня за допомогою «рідкого скла»на АЕС вдалося зупинити витік радіоактивної води в море. .
Зараз у морі поблизу аварійної японської АЕС «Фукусіма-1» споруджують сталеву огорожу для запобігання витоку радіоактивної води.