В Японії працює лише один атомний реактор з півсотні існуючих

26 Березня 2012, 13:36

"Лише один із 54 комерційних реакторів залишається в експлуатації після того, як компанія Tokyo Electric Power Co. призупинила вранці у понеділок свій останній діючий атомний реактор. Це відбулось на фоні тих проблем, які все ще залишаються після минулорічної аварії на атомній станції Фукусіма", – йдеться у повідомленні.

Компанія власник  зупинила  реактор №6 на АЕС Касівадзакі-Каріва у префектурі Ніїгата на узбережжі Японського моря. Поки що єдиним діючим у Японії є ректор №3 на АЕС "Томари" (острів Хоккайдо). Втім, як повідомили у ТЕРСО, його роботу теж планують призупинити – уже 5 травня цей реактор закриють на планову перевірку.

У зв'язку з цим виникають побоювання з приводу стабільності електропостачання цього літа, коли попит на електрику сягне піку при інтенсивному використанні кондиціонерів. До катастрофи на Фукусімі атомні станції в Японії забезпечували третину потреб у електропостачанні країні.

Читати також: Альтернативний атом

Як повідомлялось, аварія на АЕС «Фукусіма-1» в Японії у березні 2011 року стала поштовхом для нових суперечок щодо долі атомної енергетики.

В Токіо 11 березня 2012, в день  роковин аварії на атомній електростанції «Фукусіма-1», приблизно 45 тисяч осіб взяли участь у демонстрації проти використання атомної енергії.

У Європі щодо цього питання єдності немає й досі.