За його словами, на третьому блоці АЕС вдалося підвищити рівень води, процес охолодження реактора налагоджується. Проте є ймовірність, що водень піднявся до стелі блоку і може відбутися такий же вибух, як у суботу на першому блоці, пише РІА «Новости».
Кажучи про радіаційний фон, Едано зазначив, що рівень радіації вночі піднявся в межах станції до рівня 1557.5 мікрозівертів за годину (1015 – норма опромінення для людини на рік), але до ранку рівень радіації знизився до 184.1.
Можливість нового вибуху на АЕС «Фукісіма-1» не становитиме небезпеки для мешканців прилеглих населених пунктів, заявив Едано.
В результаті потужного землетрусу 11 березня досі пошкоджені системи охолодження в цілому на шести реакторах двох АЕС – "Фукусіма-1" і на розташованій за 11 км на південь від неї станції «Фукусіма-2».
Драматична ситуація склалася з енергоблоком номер один АЕС «Фукусіма-1», де в суботу було підтверджено спікання частини палива.
Щоб збити тиск і запобігти вибуху там вже кілька разів скидали в атмосферу пар з реактора. Це тимчасово призводить до різкого підвищення рівня радіації в районі АЕС. Сьогодні він доходив до 1 тис. 204 мікрозівертів на годину.
Потім рівень радіації різко впав – до 70,3 мікрозіверта. У реактор номер один також закачують для охолодження морську воду і борну кислоту, яка збиває інтенсивність ядерних реакцій.
Операції з викидом радіоактивної пари і закачуванням води з кислотою проводять і на третьому енергоблоці. Навколо АЕС "Фукусіма-1" встановлена закрита зона радіусом 20 км. Звідти евакуюються 80 тис. чоловік. За даними влади, незначні дози опромінення отримали вже 22 людини. Однак цей список може зрости – потенційно до 160 чоловік. Рівень опромінення у всіх незначний і не становить небезпеки для здоров'я.
АЕС «Фукусіма-1» входить в список 25 найбільших атомних станцій світу. Вона має шість ядерних реакторів. На АЕС «Фукусіма-2» – чотири реактора.
Нагадаємо, на АЕС «Фукусима-1» і «Фукусима-2» після землетрусу був введений надзвичайний режим через вихід з ладу системи охолодження. На «Фукусіма-1» фахівцям вдалося вивести частину газу, що скупчився в захисній оболонці реактора, усунувши загрозу її руйнування. Але потім на АЕС стався вибух, постраждали четверо люди.
Як повідомлялося раніше, кількість загиблих і зниклих безвісти в результаті землетрусу в Японії магнітудою 8,8, за останніми даними Головного поліцейського управління країни, перевищила 2,5 тис. людей.